• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Stane

 1. Stane

  Online judge

  Епа затоа решавајте си на www.z-trening.com :)
 2. Stane

  Online judge

  А да пробаш да ставиш: int main() { return 0; }
 3. Stane

  Online judge

  Па зависи, пишува во текстот на задачата, мислам дека во повеќето случаи вика да вчитуваш вредности додека не стигне крајот на датотеката. Доколку треба да вчиташ два броја на пример, пробај со : C++: while (cin >> a >> b) {}C while (scanf ("%d %d", &a, &b) == 1) {}
 4. Stane

  Online judge

  Се регистрираш, бараш проблем, идеш Submit (горе десно), бираш јазик и начин на закачување на кодот, идеш во My Submissions и гледаш дали кодот дал точен резултат :)
 5. Stane

  задача мала помош за утре е

  До сега не сум работел со датотеки, ама текстуалниот фајл нека биде во една линија и зборовите одвоени со едно празно место. Потоа пробај некако да ги вчиташ со get функцијата, значи како стрингови, и после ,,бројот“ ќе го претвориш во број со atoi функцијата. Нормално претходно ќе треба да го...
 6. Stane

  задача мала помош за утре е

  while ( Igrac1.p1_pozicija < KRAj || Igrac1.p2_pozicija < KRAJ) { }
 7. Stane

  Google Logos

 8. Stane

  Conficker cistenje

  Еве ти алатка закачена на Rapidshare, бидејќи не ти дозволува да ги отвориш тие веб страни.
 9. Stane

  pomos zadaca

  Тешко дека некој од тука ќе ти помогне :)
 10. Stane

  Google Logos

  Сега дури логото е и интерактивно, почекајте неколку секунди и ќе може да поиграте pac man :)
 11. Stane

  Globstruct

  Пробај овде : C:\Program Files\Dark Basic Software\Dark Basic Professional\Help\documents\Files\Third Party Commands\TESTCOMMANDS2
 12. Stane

  Како да напраам ваква слика .?

  Па можеш да го снимаш (Camtasia или слично) делот што сакаш да го има на сликата и после видеото конвертирај го во .gif формат (www.gifninja.com/ConvertVideoToGif.aspx). А исто така можеш да го сликаш (Print Screen) делот што сакаш да го има на сликата, значи повеќе Frame-ови, и после да ги...
 13. Stane

  Плата на програмер во Македонија

  За мене ова е програмер.
 14. Stane

  веројатно jquery?

  И јас мислам дека е JQuery :)
 15. Stane

  Пријавување на педофили офлајн

  хехе, стара финта брат :)
На врв Дно