• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од sstefan

 1. S

  Колку досега имате заработено на интернет?

  Нигде не се цени аматерска работа !
 2. S

  V-ray помош !

  32 бит, 3д макс 2009, а верзијата на v-ray e sp2. П.С. Извини за задоцнета реакција
 3. S

  V-ray помош !

  Пробав да инсталирам V-Ray ама при инсталација ми излегува пораката:"An error occurred during the instalation.Do you want to undo changes made to your system?". Пробав различни верзии на v-ray ама истиот error продолжува да излегува. Некое решение ?
 4. S

  zdravo zdravo ke moze da mi dades msn malce da pozboruvame na tema modeliranje :D pozz

  zdravo zdravo ke moze da mi dades msn malce da pozboruvame na tema modeliranje :D pozz
 5. S

  Maya рендери

  ако сакаш дај ми онака од око проценка колку ке ми треба за рендер на автомобил со конфигурација core2duo 2.6 1гига графичка gforce 9500 gt i 2 giga ram. позз
 6. S

  Maya рендери

  Рендерот на оваа анимација траел скоро 7 часа ??? Даре што конфигурација имаш ај те молам кажи ми.
 7. S

  Iron Man - работа во прогрес

  хм добра изработка до сега. најдов blueprint за ironman , FreakyDroid ако ти треба контактирај ме.
 8. S

  Барам човек за работа

  аха да ! Има многу вакви случаи каде работодавачот те прави ретардиран и мора да те обучи точно 3 месеца, ни повеќе ни помалку. После тоа си запослен на неопределено време ( читај 1 месец ) те плаќа за тој месец и ти удира клоца.
 9. S

  Free Domain so Full DNS settings

  Па кога веќе си го поправил си можел и да го провериш .
 10. S

  Free Domain so Full DNS settings

  Ти да не регистрира бесплатен домен случајно ? Не постирај глупи линкови подобро би било да провериш дали домените се бесплатни или пак не можеш да сватиш што е маркетинг трик .
 11. S

  Ќе може ли да ми направите лого?

  a treba samo za mesec juni i juli ili ke treba i za avgust, septemvri, oktomvri, noemvri itn???:))
 12. S

  Што грицкате / пиете пред PC?

  COKE нон стоп . Страшна зависност ствара :P
 13. S

  Web servisi - влечење на спортски резлутати

  не те сваќам баш добро . зашто би гледал некој резултати на твој сајт кога немаш е-кладилница . највероватно секој нормален би ги прател резултатите на сајт каде што има уплатено . Ако сакаш да направиш е-кладилница мислам дека ке ти биде тешко остварливо зашто дозволата за такво нешто не е...
 14. S

  Избор на хостинг компанија

  хм мојот избор би бил www.mkhost.org . Имаат одлична подршка , стабилен и сигурен сервер и веќе се докажани како фирма а за www.hostiraj.com првпат слушам па ако има некој повеќе инфо. нека пише
 15. S

  Контактирање на компанија

  доста опширно и може многу да помогне . фала батка и поздрав
На врв Дно