• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од sprinty

 1. S

  Туторијал за Counter-Strike 1.6 Сервер

  Ae ako sakas napravi tutorial kako da otvoram porti na speedportw503v !! FALA ODNAPRED
 2. S

  Туторијал за Counter-Strike 1.6 Сервер

  go napraviv kako sto pisuvaaa zs ne biva imam ruter speedport w503v moze li na taj ruter da pravam cs server??? fala odnapred :)
 3. S

  BRAT ke mozes da mi pomognes da napravam cs server???sve napravav kako sto ti pisiuva vo...

  BRAT ke mozes da mi pomognes da napravam cs server???sve napravav kako sto ti pisiuva vo tutorijalot !!! samo jas mozam da vleguvam na serverot . Dali treba da otvoram port na ruterot ili nesto drugo !!! PISI MI ODMA FALA ODNAPRED :)
 4. S

  brat kazi ako znaes kako da napravam cs server ??? treba li da go otvoram port na ruterot i kako...

  brat kazi ako znaes kako da napravam cs server ??? treba li da go otvoram port na ruterot i kako da go napravam toa pisi mi odma FALA ODNAPRED :)
На врв Дно