• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од spiritBreaker

 1. spiritBreaker

  Intel vs AMD

  Саркастичен ми беше постот :)
 2. spiritBreaker

  Intel vs AMD

  Не се секирајте, 7nm процесори идат во 2023та. Новиот директор е задоволен од прогресот. Можи мирно да се спие сега. BAZINGA! https://www.overclock3d.net/news/cpu_mainboard/the_majority_of_our_2023_products_will_be_manufactured_internally_-_intel_s_new_ceo_is_pleased_with_7nm_s_progress/1
 3. spiritBreaker

  Предлог за велосипед

  Имам polar mirage, го зедов од онс продавничето новото кај градски парк, добро, доста добро ме служи, еве веќе 3та година. Пред тоа од пробајк земав орбеа, и сум презадоволен и од двата модели. Орбеата ми го украдоа од зграда.
 4. spiritBreaker

  Продадено iPhone 6 16GB

  4000
 5. spiritBreaker

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Метален ајфон со упола рам, сториџ и батерија? Не, фала.
 6. spiritBreaker

  Phones.mk - Агрегатор за македонски мобилари

  Евентуално би можел да парсираш инфото за телефонот од гсмарена, табдлата со спецификации, на сите е иста, и како json објект да чуваш во база. После, би можел со autocomplete да пребаруваш во тој објект
 7. spiritBreaker

  Купувам PCMCIA Wi-Fi card

  Ping @Astro
 8. spiritBreaker

  Ми треба некој што се разбира од Word Press

  Се согласувам. Башка, ќе се најди решение, и некојпат то решение на некој ќе му помогни и то многу. Нема срам во то да се кажи дека се напрајле грешки - сите сме прајле грешки и од нив се учи. Изгледа во денешно време да се кажи дека си згрешил е грев. Па не сме сите безгрешни нели? Забегав...
 9. spiritBreaker

  Ми треба некој што се разбира од Word Press

  Мош има зезнато нешто и сеа не можи да го опрај и мош му е срам, моја претпоставка :)
 10. spiritBreaker

  Монитор 27" Gigabyte G27Q

  за овој (бидејки го имам) ти гарантирам дека е одличен монитор, nano ips, само штета го нема на залиха. https://www.anhoch.com/product/599268471/monitor-27-dell-s2721dgf-gaming-wqhd-2560x1440-ips-165hz-1ms-gsyncfreesync-vesa-hdmidp5xusb за гигабајт мониторот, ѕирни го ова ривју: View...
 11. spiritBreaker

  Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

  Леле, цитираното сум го видел како твое прашање :) моја грешка :)
 12. spiritBreaker

  Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

  Некој беше спомнал пред некој месец мислам беше дека земал од таму игри и немал никакви проблеми. Сакав и јас да земам од таму, ама ми се оддолжи гејмањето, чекам 3080ката да ми стигни :) ако земеш порани, сподели искуство зато шо и јас сум заинтересиран да купувам од таму
 13. spiritBreaker

  Најубаво чоколадо или благо

  За мене лично, линдт темната чоколада ми е најубава. Обични чоколади многу помалку јадам, пошто гледам да е со шо помалку шеќер, и затоа темни земам. Ако не најдам линдт тогаш мистика темна земам. Али ќе ги пробам и овие по твоја препорака :)
 14. spiritBreaker

  Проценка SAMSUNG GALAXY NOTE 9

  Од тапаток не се гледа дали е проценка или не? Ако е проценка, 300е
 15. spiritBreaker

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

  јас, лично, би го поднел убаво, сепак, одличен монитор е и би требало секој да го поднеси убаво :D шала на страна, го делам истото мислење дека се осеќа огромна разлика во скок на монитор со поголем рефреш рејт. јас одев од 60 на 165, и не би се вратил никогаш назад :)
На врв Дно