• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

spiritBreaker

прашања кои ме мачат:

1. како растат леблебиите?
2. како слеп човек знае дека се разбудил или не?
3. ако се удрам, и ме здоболи, дали сум силен или сум слаб?
4. ќелав човек ко ќе се капи, дали користи шампон или сапун?
5. ако бремена жена влези во вода, дали тоа значи дека е човечка подморница?
Роденден
март 6
Локација
Зменоо
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
VGA
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
Keyboard
Cooler Master CK550
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
OS
Windows 10
Прекар
spiritBreaker
Професија
програматор
Музика
Techno, House, Drum N Bass
Програмски јазици
php, python, js/jquery, html
Пол
Машки

Потпис

Гиковите не пијат нафта, туку користат iOS, и прават апликации за истите. А хејтерите никако не се гикови, бидјеќи да бидеш гик и да мразиш добра технологија едноставно не иде едно со друго.
iOS е основата на Андроид, и затоа ќе биде секогаш подобар.

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 25

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори
 3. 200

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.
 4. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 5. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 6. 15

  Проверен Огласувач

  Ви честитаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.
 7. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 8. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 9. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 10. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 11. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 12. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 13. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 14. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 15. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 16. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 17. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно