• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од SoulflY

 1. S

  Матична плоча на лаптоп ХП 4530с

  Работата е што водата не се истури на тастатурата. Пц-то си беше затворено и се истури врз горниот дел од мониторот после тоа го отворив и немаше воопшто вода на матичната,хард, инаше само на пинот кај што се прикличува адаптерот и трепкаше лед диодата...
 2. S

  Матична плоча на лаптоп ХП 4530с

  Контакт и кај може да те најдам? па да видеме дал може да се среди дефектот и колку ке ме чини истото.
 3. S

  Матична плоча на лаптоп ХП 4530с

  Џабе. Стоеше отворен да се исуши некое време 2-3дена и несакаше да упали на никој начин
 4. S

  Матична плоча на лаптоп ХП 4530с

  Незнам како мислиш дали е интервенирано на неа! Денес го однесов лаптопот во Паком да ми кажат што точно се десило т.е дијагностика па чекам одговор утре што/како (пошто не сум сигурен дали е матичната ) освен тоа ништо не е факано по неа... Да чекам одговор утре па да контактираме ако е во...
 5. S

  Матична плоча на лаптоп ХП 4530с

  Ако може совет од посикусните за оваа тематика! На лаптопот случајно се истури поголема количина на вода,лаптопот во мемонетот не беше приклулен на полнач а и не беше уклучен т.е беше поклопен.Проблемот е што батеријата си беше на лаптопот а и водата пеше видена поле извесно време така. Го...
 6. S

  Проблем со hp 4530s

  Најпрво здр до членовите на форумот... Проблемот е во тоа што кога компјутерот е оклучен на адаптерот почесто се јавува чуство на наелектризираност на металот т.е кукиштето а кога ке го извлечам исчезнува...Не ми се верува да е нормално тоа...па сакав да прашам дали имал некој искуство со тоа и...
На врв Дно