• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од smiljo

 1. S

  Споро отворање на страни

  Кој текст не се гледа? Спомнав, нетот е од телеком, магента 1. Но мислам дека нема врска тоа. Во сите пребарувачи ми е исто, голема латентност имам.
 2. S

  Споро отворање на страни

  Здраво луѓе. Некои чудни ствари се дешаваат, не знам дали е кај мене проблемот или кај Телеком. Во период од 3/4 недели, 2 или 3 пати забележувам дека имам проблем со вчитување на поголем број од страниците. Гугл, фејсбук..и таквите како нив се доволно оптимизирани, но сепак и они се вчитуваат...
 3. S

  VDSL @Телеком МК

  Дечки со знаење, навалете. Имам можност само за бакарна врска, не сум ич задоволен бидејќи не ја добивам потребната брзина. Се јавив за ADSL/VDSL + 4G. Ми викаат ќе ти пуштиме екипа да види дали може да се реализира. Од телефон 4G имам околу 45 mbps (ваљда е истата мрежа и за ова со 4G...
 4. S

  Проблем со телеком

  Здраво, имам Internet M i TV L, брзината треба да ми е 12 мбити меѓутоа никогш не е повеќе од 6.5 мбити. Ако имам вклучено и тв тогаш пак нема шанса и над 5 мбити да отиде, а со исклучено тв е околу 6.5 мбити. Еднаш во месецот во период од неколку часа се случува со вклучено тв брзината да ми е...
 5. S

  Помош ако може??

  Go imam simnato od tamu no trial e,full verzija??
 6. S

  Помош ако може??

  Здраво,сакам да прашам дали може некој да ми даде линк да симнам Delphi??
 7. S

  Програмери во Македонија..

  како и да е,мислам дека просечно добар програмер не би требало да е под 35/40.000 денари
 8. S

  Програмери во Македонија..

  Не би требало да е грешка,гледај огласи за програмери што се бараат се над 30.000 денари и кусур а има и многу повеќе од тоа,е сега овде може се бара голема одговорност и големи обврски а со тоа си доаѓа и голема плата.
 9. S

  Програмери во Македонија..

  Зошто некои зборат дека програмерите се слабо платени,бар ја мислам дека воопшто не е така..дали е ова слабо платено?? http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/senior-java-programer/20897
 10. S

  Ми треба помош околу програмава

  toa bilo problemot,nikako nemozev da se setam ,fala mnogu,inache jas sum 3-ta godina sredno i sea pocinjam so programiranjeto pa se nadevam kje uspeam..
 11. S

  Ми треба помош околу програмава

  Мозхе некој да ми помогне околу програмава,ја направив се ама незнам кај е проблемот,првпат кога ке ја уклучиш се работи според тоа како што треба,бидејќи има repeat и те прашува дали сакаш да продолжиш да играш,доколку стиснеш да по првото внесување на полето прикажува кој е победник..help...
На врв Дно