1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
smdprint
Последна активност:
31 Март 2020 во 13:05
Зачленет:
6 Март 2010
Мислења:
378
Допаѓања:
170
Поени од трофеи:
422

Следачи 1

Пол:
Машко
Роденден:
29 Мај 1967 (Возраст: 52)
Локација:
Струга
Занимање:
Графички дизајн, ситопечат, дигитален печат...

Сподели

smdprint

Gaining Experience, Машко, 52, од Струга

smdprint последен пат беше виден (како):
31 Март 2020 во 13:05
  1. На профилот на smdprint сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  29 Мај 1967 (Возраст: 52)
  Локација:
  Струга
  Занимање:
  Графички дизајн, ситопечат, дигитален печат...
  Processor & Cooler:
  Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 4.00GHz
  Storage:
  Samsung 840 Evo 120GB & SAMSUNG SpinPoint F3 HD103SJ 1TB
  PSU:
  COOLER MASTER Elite 500W
  RAM:
  2 x Corsair CMX4GX3M2A1600C9 2GB, DDR3 PC3-12800U DDR3-1600 (9-9-9-24) 1.5V
  VGA:
  Intel HD3000
  Case:
  COOLER MASTER Elite 371
  Mouse:
  LG 3D Optical Mouse 3D820U
  Audio:
  Realtek HD Audio ALC892
  Monitor:
  SAMSUNG BX2231
  Keyboard:
  DeLux K1000
  Motherboard:
  ASRock Z68 Pro3-M
  OS:
  Microsoft Windows XP Professional
  Професија:
  Графички Дизајн, печатарство

  Потпис

  CPU: Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 4.00GHz MB: ASRock Z68 Pro3-M RAM: 2 x Corsair CMX4GX3M2A1600C9 2GB DIMM DDR3 PC3-12800U DDR3-1600 (9-9-9-24) 1.5V HDD: SAMSUNG HD103SJ (1TB, SATA300, 3.5", 7200rpm, 32MB Cache) SSD: Samsung 840 Evo 120GB DVD RW: DVD RW AD-5260S (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache) CASE: COOLER MASTER Elite 371 PS: COOLER MASTER Elite 500W PassivePFC(#RS500-PCAPJ3-CP) OS: Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 (Service Pack 3) MONITOR: SAMSUNG BX2231