1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sludge.Factory's Recent Activity

 1. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на xenon во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Турските серии заедно со авангардниот социјално трачерски твит-инста феномен, директно или индиректно, до толку ве имаат оштетено да сте...

  20 oктомври 2019 во 16:29
 2. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Intel vs AMD.

  Kaj 2200G ќе има бенефит од побрз рам само затоа што: 1) го дели рамот помеѓу јадрата и интегрираната графика 2) има мал L3 кеш Тоа не...

  20 oктомври 2019 во 15:39
 3. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на Mao во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Ај прочитај го правилото пак, не е забрането продавање туѓи делови на форумот. Ако сум решил да продадам нешто никој не може да докаже...

  20 oктомври 2019 во 15:29
 4. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на marv во темата Мобилари во Македонија - искуства и мислења.

  Дај боже да беше така. Може и ќе платеа нешто. Заебанција на страна, подмолен обид да се извлечеш. Од недостаток на аргументи, дури и...

  20 oктомври 2019 во 01:44
 5. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на Маша во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Дур не дојде сметката да се плати :) После пак: [IMG]

  20 oктомври 2019 во 01:33
 6. Sludge.Factory одговори на темата Која песна ја слушате во моментов?.

  страшно Интелигентен бенд. Кулминација, врв, на нивната кариера. 10 000 денови можеби е подинамичен, и за некои и подобар. Ама да...

  19 oктомври 2019 во 23:39
 7. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на dreamson во темата Која песна ја слушате во моментов?.

  Песниште!!! [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=9D2R69gVyZ0

  19 oктомври 2019 во 23:36
 8. Sludge.Factory одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  уз ракииче и најголемите страсти и караници ке се смират. Ко биљбиљи ќе бидеме :) Од друга страна малце има bias во огласите. Се продава...

  19 oктомври 2019 во 23:35
 9. На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Кај мене не е болка, револт е. Тоа што ти упорно користиш нападни термини како навредата погоре за која и покрај тоа што сме во боречки...

  19 oктомври 2019 во 20:32