1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

skullmonkey's Recent Activity

 1. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Шо матична тури?

  20 oктомври 2019 во 23:34
 2. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на Metuzalem во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Ова се влече уште од првите Windows-и. Миркософт нејќел да плаќа лиценца* за Helvetica (тогаш многу популарен и присутен насекаде) и го...

  20 oктомври 2019 во 15:32
 3. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на Mayson во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  И мене хелветика ме зезашр у гугл хром , не ми текнува у фотошоп дали е како за индизајн , кога ке направиш пакиџ у документ фонтс стај...

  20 oктомври 2019 во 13:31
 4. skullmonkey одговори на темата [ПОДАРУВАМ] Моторчиња и пропелери за мини дрон.

  Дадено.

  20 oктомври 2019 во 13:30
 5. skullmonkey започна нова тема:

  [ПОДАРУВАМ] Моторчиња и пропелери за мини дрон

  Ако му требаат на некој овие нека пише инаку одат у новите контејнери. [ATTACH]

  viber_image_2019-10-04_14-50-07.jpg

  Форум: Електроника - гаџети, електронски компоненти

  20 oктомври 2019 во 12:17
 6. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на Маша во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Јас само ги префрлив во друг фолдер, па тури - претури им правам ако ми притребаат.

  20 oктомври 2019 во 11:06
 7. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Треба само да ги избришеш кога веќе нема да ти требаат.

  20 oктомври 2019 во 11:00
 8. skullmonkey одговори на темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Helvetica било говното. Неу и Лајт. За еден пратен фотошоп фајл ми требаат. Дали ова значи дека треба да ги сменам фонтовите во...

  20 oктомври 2019 во 10:49
 9. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на TheMarshal во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Избриши ако имаш некоја верзија на Helvetica. Види дали ќе ти се реши проблемот. Chrome знае да зеза при прикажување на одредени...

  20 oктомври 2019 во 10:48
 10. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на damil во темата [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10.

  Исто и кај мене заради Helvetica се направи ужас фонтот.

  20 oктомври 2019 во 10:48
 11. skullmonkey започна нова тема:

  [ПРОБЛЕМ] Чуден изглед на фонтот во Win10

  Мењав матична и истали ствари и ми се смени фонтот на многу места. Чист е ама некако тенок и различен од претходните 20 години... Негде...

  Screenshot_1.png

  Форум: Microsoft Windows

  19 oктомври 2019 во 12:01
 12. skullmonkey одговори на темата Флипување на графичка. Може?.

  Сватив само од глеање.

  18 oктомври 2019 во 20:44
 13. На skullmonkey му/ѝ се допаѓа мислењето на SpiritBond во темата Флипување на графичка. Може?.

  Имам и јас H400i, и можам да ти кажам дека можностите се...скоро непостоечки :D Има простор за вертикална да е, али голем проблем се...

  18 oктомври 2019 во 20:44
 14. skullmonkey одговори на темата Флипување на графичка. Може?.

  Ова е големо. H400i е помало. Исто и на @gOJDO тоа.

  18 oктомври 2019 во 20:14