• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од skorpion

 1. S

  Купување од Amazon и Ebay

  А се ли што сакаш ти испраќаат до тука или не. оти мислам дека сите производи неможат да се достават до МКД?:ermm:
 2. S

  Bо врска со Amazon

  еее тогаш ништо на мене ми беше да порачам нешто за кола, ама белки најдам нешто што може да се достави и до МКД. :chudenje:
 3. S

  Bо врска со Amazon

  како што разбрав на Амазон не требало да имаш Pay pal, туку дека директно се порачува од Амазон е сега јас пробав да нарачам нешто ама без картичка онака за проба само да видам како иде што се бара и сега кога ја внесам адресата вели дека неможе да се прати на таа адреса, а сеуште не е стигнато...
 4. S

  YouTube доунлодирање

  иди на www.keepvid.com и залепи го линкот од youtube ќе те праша за јава дали да дозволи пристап и дозволи и и потоа ти се појават во кој формат сакаш да симнеш а сега има и ново да симнеш и МР3. а јас го симнувам во МР4 секогаш првото има добра слика и малку зафаќа, а сега па ако сакаш добар...
На врв Дно