• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Sintrax

 1. Sintrax

  Повик од Африка

  Јас пред една недела имав слична случка, и јас сум исто така на ONE - post paid само што не кренав затоа што ми стана чудно кога го видов бројот. +218913334256 - Либија...
 2. Sintrax

  Избор на телефон од One

  Јас би ти го предложил LG-то затоа што доаѓа со KitKat за разлика од другите со Jelly Bean, исто така има најголем капацитет на батерија 2540 mAh во споредба со другите телефони кој што имаат капацитет 1650-1800 mAh, 1080p видео квалитет и најголем дисплеј 4.7` IPS.
 3. Sintrax

  Кое телефонче од One

  Јас мислам дека ова ти е најдобро за парите http://one.mk/mobilni_biznis/product/huawei-ascend-mate.html http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_mate2_4g-5949.php
 4. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  ДРВЕНА РАМКА ЗА "КОПАЊЕ" НА ДИГИТАЛНИ КРИПТО ВАЛУТИ -Изработката на оваа рамка ме чинеше 400 денари. (4 х 2 метри долги даски со димензии 2 х 2,5mm и 20 парчиња саморезни штрафови со димензии 3,5 х 0,3) -Материјалот за изработка го набавив од Бриколаж. -Рамката предвидена е да собере 6 графички...
 5. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Па никој не рече дека ќе ги продавам одма или слично. А инаку за исплатливост според мои математики има затоа и го земав. Да не се повторувам 360W влече и е поевтина инвестиција од ПЦ за било кој друг коин. Пример колку ќе те чини ПЦ да склопиш ? Само3 7950 се над 33.000 а мене толку ме чинеше...
 6. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Се додека живееме во нашава мила ем драга државичка и мораме да плаќаме данок што и самите незнаат да објаснат зошто плаќаме данок на производ што не е од Македонија и веќе му е платен данок од таму од кај што е нарачан. Така да мора да се снајдеш или застани во ред за "колење" .
 7. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Точно така според моментален курс и diff lvl. До сега 0.0097 за 19 часа работа, како што беше договорот кога ќе направи 24 часа ќе објавам официјални резултати :).
 8. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Еве резултати од 1 саат работа, за сега одлично. Брзината варира од 171 до 191 Gh/s просек 178 Gh/s, температура од 44 до 49 C`, брзина на фен од 1560 до 1920 константно на full load (релативно тивок, очекував искрено многу поголема бучава).
 9. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Од Aliexpress со visa electron, а на царина ми го декларираа како мрежен модул :D царината е толку -Складишнина - 453 денари -Подготовка и поднесување на ДЕД - 454 денари -Манипулативни услуги за прифат и отг - 593 денари -Царински давачки - 2.077 денари е сеа требаше да платам и данок, ама...
 10. Sintrax

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  А колку имаш инвестирано во опрема за да вадиш 200 на месец ? тоа ми беше поентата сигурно повеќе од 650 плус и колку плаќаш за струја. :) Не реков дека не се исплати туку помала инвестиција е.
На врв Дно