• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од sime333

 1. S

  проблем со слушалки

  имам вакви http://www.a4tech.com/images/products/Accessary/HS-105-1b.jpgслушалки и сега од нив се слуша обратно на пример кога играм кантер ако човекот иде од лево на нив се слуша од десно а да ги носиш обратно не одговарат е сега некако софтверски да се сменат местата ако бива со некоја...
 2. S

  Pomos za otvaranje na port

  Не така ми кажаа и јас се збунив кога ми кажаа. А со firewaal-от и антивиросот ги гасам но не е до тоа ми до што може да ми е а на истиот начин кај другари правам сервер бива да влегуваат сите а кај мене само јас можам да со влезам. :chudenje: :zbunet3:
 3. S

  Pomos za otvaranje na port

  ne be ne sum zbunen taka mi rekoa deka treba vo modemot da vlezam i da otvoram port :zbunet3:
 4. S

  Pomos za otvaranje na port

  aj pomos i jas sakam da otvoram port za kanter koga kreiram server nemozat druzi da vlezat kako da otovram port imam modem motorola SB5101UE
На врв Дно