• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Shizique

 1. S

  Што мислите за Goliath XD 880 конфигурациите на Анхоч?

  Претпоставував дека е таква ситуацијата, напумпани цени во замена за гаранција и сертификат, али ај си реков да проверам што мислења има на форумов. @gOJDO Те имам на ум за конфигурацијата што ми ја понуди, уште немам купено ништо пошто ми излегоа некои “непредвидени“ трошоци и отидоа парите за...
 2. S

  Што мислите за Goliath XD 880 конфигурациите на Анхоч?

  Дали вредат за парите со оглед на 3 годишната целосна гаранција, сертификатот за Windows 7 и останатите придобивки? http://www.anhoch.com/ponuda/cenovnici/ http://www.anhoch.com/ponuda/sistemi/dobivka.asp Што мислите?
 3. S

  Избор на матична плоча со чипсет 780, 790

  Ми имаат кажано дека може и со Сафирот, затоа што имала GX chipset со SB750. Можда грешам :zbunet2:
 4. S

  Проценка на конфигурација?

  Извинете дечки што ме немаше овие неколку дена да си ја проверувам темата и фала за одговорите. Стварта е во тоа што дома имам некои проблеми со нетот и немам од каде да проверам и пишам на форумов. @gOJDO: Ке ти пишам попосле една приватна околу твојата понуда, сеа набрзинка пишувам пошо сум...
 5. S

  Проценка на конфигурација?

  Добро бе дечки, од толку луѓе на форумот само еден се потруди да ми пише проценка? Бај д веј, фала ти UnderMyRules. За графичките мислам дека ми се малце скапички, единствено се мислам да доплатам за до HD4850, a за рамот што ми го предложи, гледам дека има два типа (разлика во цена 20-30...
 6. S

  Проценка на конфигурација?

  Се трудам да склопам нешто околу 35000, пред се за игрици, па ми требаат малце постручни мислења. cpu AMD Athlon II X2 250 AM3 mb Sapphire 790GX AM3 DDR3 hd WD 500GB 7200/16MB Caviar Blue vga Palit 8800gt 512MB 256bit DDR3 monitor BenQ G2220HD case Spire Jetblack psu Chieftec A120 450W...
 7. S

  Избор на матична плоча со чипсет 780, 790

  Ке прашам тука, за да не отварам нова тема... Која е подобра матична? Sapphire 790GX AM3 DDR3 - 6500 ден Biostar TA790GX AM3 DDR3 - 5500 ден ...се работи за процесор AMD Athlon X2 250 AM3.
На врв Дно