1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

shifty's Recent Activity

 1. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на Gjurc1n0t во темата Која игра ја плешаш во моментов?.

  Star Citizen ако сакаш да ја провериш моќноста на твојот гејминг сетап [emoji1][emoji1][emoji1] [MEDIA] View:...

  18 ноември 2019 во 09:06
 2. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на Gjurc1n0t во темата препорака за џоистик.

  MSI Force GC30 Мислам дека во поглед цена - дизјн - перформанси моментално е најдобар. Имајте убав ден...

  1574063155903.jpeg 1574063208939.jpeg IMG_20191118_085059.jpeg 18 ноември 2019 во 09:03
 3. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Сет нови матична, процесор и RAM: Asus Z390-A + Core i7 9700K + Patriot Viper 32GB DDR4-4000 CL19.

  Продаден е 8700K, наместо него чекам во наредната недела да ми пристигне нов 9700K.

  17 ноември 2019 во 09:36
 4. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на Daniel86 во темата Windows 10 генерална дискусија.

  Јас користам everything за пребарување, пробај го, ќе видиш пријатно ќе те изненади.

  15 ноември 2019 во 19:50
 5. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на damil во темата Зоте Брос.

  Ја мислев гОЈДО ќе го земе дучанчето у Соравиа, ама ете Зоте бил побрз.

  15 ноември 2019 во 19:44
 6. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Intel vs AMD.

  [ATTACH]

  rGV33jPfZ5Rew67cJPKvWK.jpg 15 ноември 2019 во 13:07
 7. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Два office компјутери: B250 + Pentium G4400 + 8GB DDR4 + 120GB SSD.

  Продавам два офис компјутери со следнава конфигурација: MB: Biostar TB250 LGA1151, половна CPU: Intel Pentium G4400 3.3GHz 3MB L3,...

  20191114_234109.jpg 20191114_234117.jpg 15 ноември 2019 во 03:22
 8. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на dejan_str во темата [Guide] Overclock на Intel Core i7,i5,i3.

  Нов рекорд на 1.26в 5.1гхз. Ова процесорче е за хард кор оверклокери [ATTACH]

  20191113_164049.jpg 14 ноември 2019 во 10:57
 9. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Помош околу 3700X конфигурација.

  И тоа клокната 2080TI: GPU boost=2050 MHz / VRAM=16400 MHz :p

  14 ноември 2019 во 10:52
 10. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на toshex во темата Помош околу 3700X конфигурација.

  Еве и од FFXV бенчмаркот резултати: [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]

  3.png 1.png 2.png 14 ноември 2019 во 10:52
 11. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на dejan_str во темата Помош околу 3700X конфигурација.

  Ти не играш фер, 2080ti е како cheats да си уклучил :)

  14 ноември 2019 во 10:50
 12. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Помош околу 3700X конфигурација.

  1080p: FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION | SQUARE ENIX [ATTACH] [ATTACH] 4k: FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION | SQUARE ENIX [ATTACH]...

  ffXV.png sc_ffxv.png ffxv_h.png ffxv_h2.png 14 ноември 2019 во 10:50
 13. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на toshex во темата Како изгледа вашето компјутерско биро.

  онака[ATTACH] Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација

  20191113_225808.jpeg 14 ноември 2019 во 10:26
 14. На shifty му/ѝ се допаѓа мислењето на zipi123 во темата Како изгледа вашето компјутерско биро.

  [ATTACH] [ATTACH]

  74881501_518802002300140_3409423427012919296_n.jpg 75336379_2606258852754400_3193799357035970560_n.jpg 14 ноември 2019 во 10:26
 15. shifty одговори на темата Продадено AMD R5 3600 & R3 2200G.

  - AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - продаден - AMD R3 2200G AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - се трга од продажба

  14 ноември 2019 во 00:59