1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат shifty

 1. architect

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,962
  Допаѓања:
  2,344
  Поени од трофеи:
  1,602
 2. bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Hønsebybotn
  Мислења:
  1,667
  Допаѓања:
  2,686
  Поени од трофеи:
  1,627
 3. Boldozer

  On your way to fame
  Мислења:
  1,145
  Допаѓања:
  605
  Поени од трофеи:
  365
 4. CDR``

  Intern, Машко, 23, од Кочани
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  20
 5. dacko7

  Intern, Машко, 31
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  60
 6. FLEGMA

  Epic, Машко
  Мислења:
  8,648
  Допаѓања:
  13,006
  Поени од трофеи:
  2,202
 7. Galemk

  Intern, Машко, 24, од Tetovo
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  40
 8. Happy

  On your way to fame, 29, од Во природа
  Мислења:
  1,201
  Допаѓања:
  504
  Поени од трофеи:
  355
 9. iHuntSemky

  Intern, Машко, 19
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 10. JensenInterceptor

  Gaining Experience, Машко, од Скопје
  Мислења:
  576
  Допаѓања:
  220
  Поени од трофеи:
  205
 11. Jokerski

  On your way to fame, Машко, од Во твојот ум чедо
  Мислења:
  814
  Допаѓања:
  731
  Поени од трофеи:
  290
 12. Kopac

  Intern, Машко, 33
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 13. nikigo

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  274
  Допаѓања:
  276
  Поени од трофеи:
  205
 14. omegaRED

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,331
  Допаѓања:
  2,794
  Поени од трофеи:
  1,707
 15. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  7,816
  Допаѓања:
  5,015
  Поени од трофеи:
  2,312
 16. viksa86

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  838
  Допаѓања:
  816
  Поени од трофеи:
  492