• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Seduce83

 1. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Здраво! Дали некој има монтирано клима на внатрешен ѕид, поточно над врата, а спротивно на вратата е прозорец и бетон а таму нема можност за монтирање. Бакарот и конденз цревото би оделе вертикално покрај вратата па покрај ѕидот хоризонтално 4м па да се дупне дупка што би излегла во спалната и...
 2. S

  Загадување на воздухот во урбаните средини

  Битола се гуши во загаден воздух - 600µg ПМ10 честички во воздухот
 3. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Потрошувачка ме интересира за двете! Колку месечно би трошела GF60VE а колку GF71VE? Фала, поздрав
 4. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Здраво! Искуства со Mitsubishi MSZ-GF60VE и Mitsubishi MSZ-GF71VE околу потрошувачката и греењето ? Фала поздрав
На врв Дно