• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sdarko

Омилен цитат
There's no greater sacrifice than someone else's - The Madagascar penguins

Контакт

Скајп
macstr1k3r

Следачи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 4. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 5. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 6. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 9. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 10. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно