• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Scarface

 1. Scarface

  G1610 и E5300

  Дали HD 6790 би работела добро со G1610 т.е. дали ќе има некакво тесно грло помеѓу нив? И која е најдобрата графичка која може да се спари со E5300 (stock), повторно, без да има тесно грло помеѓу нив?
 2. Scarface

  Windows xp bootable dvd

  Kako da napravam windows xp bootable dvd? Probav so image burnerot sto doaga so windows 7 ama nejkese da se butira...
 3. Scarface

  Activision R&D Real-time Character Demo

  Не знам дали веќе има тема и не знам дали ова е соодветното место за оваа тема, но сепак ќе ја отворам. АКо нешто не е како што треба, преместете ја или избришете ја. Поздрав. Гледајќи го ова, Call of Duty во поглед на енџинот нема да заостанува многу во споредба со Battlefield 4, Crysis 3...
 4. Scarface

  GeForce TITAN preview

  Jas pisav deka GTX 480 bese podobra od hd 5870
 5. Scarface

  GeForce TITAN preview

  gOJDO, 4870x2 bese pospora od gtx 295, isto kako i hd 5870 koja bese pospora od gtx 480...
 6. Scarface

  Предлог Конфигурација до 10-12 илјади денари

  Нема да се користи воопшто за игри пошто човекот е 60 годишен и ќе го користи за работа - праќање имејл и сурфање...
 7. Scarface

  Предлог Конфигурација до 10-12 илјади денари

  Не е за мене пц-то, инаку има монитор и додатно ср*ње... Дури ни филмчиња може да не се гледаат
 8. Scarface

  Предлог Конфигурација до 10-12 илјади денари

  Да, се комплет
 9. Scarface

  Предлог Конфигурација до 10-12 илјади денари

  Ќе се користи за сурфање, слушање музика и чат-пат по некое филмче...
 10. Scarface

  Препорака за телефон

  Па да...
 11. Scarface

  Препорака за телефон

  До 5-6000 денари
 12. Scarface

  Во врска со хард-диск

  Дали перформансите на хард-дискот се деградираат со текот на времето или не? И доколку се деградираат, дали е тоа огромна деградација или минимална?
 13. Scarface

  Assassin’s Creed IV: Black Flag

  Добро, тебе не... ама мене да... и не сум некој закоравен CoD фанбој, играм секакви игри... навистина се разликува од останатите (CoD) игри на PC со максимум детали... а ти доколку не си ја играл со максимум детали, тоа е друга работа... ист е начинот на играње што е и нормално, бидејќи во...
На врв Дно