• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Rose Hosting

 1. R

  Linux System Administrator Job Position

  Rose Web Services L.L.C., http://www.rosehosting.com, a Missouri, USA - based company (founded in 2001) is looking to employ two candidates for the following full-time position: Linux System Administrator and Linux Technical Support Representative This position is for our Veles, Macedonia...
 2. R

  Linux Administrator Job Offer

  Rose Web Services L.L.C., http://www.rosehosting.com, a Missouri, USA based company (founded in 2001) is looking to employ two candidates for the following full-time position: Linux System Administrator and Linux Technical Support Representative This position is for our Veles, Macedonia...
 3. R

  Вашиот пол е...

  nedefiniran
На врв Дно