1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ron0n's Recent Activity

 1. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на mdeni во темата Interspace.

  Добри се. Не сум ги контактирал 5 години а имаме нет и од нив, тоа е доволен показател.

  20 Февруари 2020 во 10:13
 2. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на Pulse во темата Interspace.

  Гледајки на тоа дека кај нас на дневно ниво се прави вкупен трансфер од преку 200-300ГБ(видео фајлови), досега немало такви проблеми....

  2020-02-20 09_03_17-Ponuda-Interspace-Writerity-02.10.2019-MK.pdf - Adobe Acrobat Reader DC.png 20 Февруари 2020 во 10:13
 3. Ron0n одговори на темата Interspace.

  Благодарам многу ми помогна ова. Дали некогаш сте имале падови на интернет (периодов ни се случуваше телекабел да закашла и телеком да...

  20 Февруари 2020 во 00:40
 4. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на Pulse во темата Interspace.

  Не сум сигурен дали цените од фирма до фирма варираат, но еве што нудат. Кај нас го имаме Дедициран 500 пакетот, и верувај (читај...

  2020-02-19 23_46_28-Ponuda-Interspace-02.10.2019-MK.pdf - Adobe Acrobat Reader DC.png 20 Февруари 2020 во 00:32
 5. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на dashbog во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  Некому не му се работело во салон па така ти рекол. Можеш слободно да си го промениш пакетот, и да зголемиш и да намалиш тарифа - не...

  19 Февруари 2020 во 22:09
 6. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на Transporter444 во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  Јас пошто ставив оптика пред 1 месец ми следеше оваа брзина автоматски, сакав апгрејд да направам на 100/100, +200 денари/мсц е во...

  19 Февруари 2020 во 22:03
 7. Ron0n одговори на темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  За 200 денари топло би ти препорачал да направиш апгрејд (нормално ако си во можност, мада не се страшни пари). Телеком се малку тешки...

  19 Февруари 2020 во 22:03
 8. Ron0n започна нова тема:

  Interspace

  Има ли некој искуство со Interspace како интернет оператор (за бизнис потреби)? Дали имаат добар квалитет, чија мрежа користат, SLA..?...

  Форум: Интернет провајдери

  19 Февруари 2020 во 21:56
 9. Ron0n одговори на темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  200/200 За жал го нема на физички лица (колку што гледам на веб нивни), туку само за компании.

  19 Февруари 2020 во 21:51
 10. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на StalkeR во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  Еве тест, Вип 4г+. [ATTACH] Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  Screenshot_2020-02-18-08-35-49-774_org.zwanoo.android.speedtest~2.jpg 19 Февруари 2020 во 21:46
 11. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  A1, Охрид, Samsung A70 [ATTACH]

  Screenshot_20200218-054935_Speedtest.jpg 19 Февруари 2020 во 21:46
 12. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на Transporter444 во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  [IMG]

  19 Февруари 2020 во 21:46
 13. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на Daniel86 во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  [ATTACH] J5 2017, A1. Ова побрзо него фиксниот нет од нив упм...

  Screenshot_20200218-002306_Speedtest.jpg 19 Февруари 2020 во 21:46
 14. На Ron0n му/ѝ се допаѓа мислењето на it_boy во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  A1-Iphone 11 [ATTACH]

  86BDF562-72DE-4453-9FD9-57CB7B7CA93E.png 19 Февруари 2020 во 21:46
 15. Ron0n Прикачи датотека во темата Тестирајте ја Вашата брзина.

  До пред неколку месеци... пред да се отселам... (сликата е малку постара но немам понов speedtest за жал). Ова беше линк директно од...

  telekabel_gigabit_fiber.png 19 Февруари 2020 во 21:40