• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од rokerot

 1. rokerot

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  Имам пејпал акаунт отворен преку Словенија и пред некое време ја добив оваа порака. Сега бараат од мене да го верификувам акаунтот со лична карта/пасош, а адресата ми е некоја лупната во Словенија. Има шанси да го верификувам акаунтот или што чаре да барам? :)
 2. rokerot

  Payoneer картичка

  Јас веќе имам примено некои пари преку пејпал пошто ми е словенски, ама не можам да си ги повлечам парите на трансакциска во мк пошто ми е шубе од даноци и такви ствари, затоа сакам на пајонир.
 3. rokerot

  Payoneer картичка

  Како иницијално да ставам пари на пајонир за да можам после да ја врзам со пејпал?
 4. rokerot

  Како да направите сопствен Facebook Landing page [видео]

  Го имам одамна направено само нешто ми се зезна самото после некое време, и ме мрзи да го апдејтирам :spienje: http://www.facebook.com/kicce
 5. rokerot

  Проверка на цифри

  http://paste2.org/p/1123309 Еве посредено малце, со функција и без вртење број. btw електро си? btw2 "for EVER" :LOL:
На врв Дно