• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ristepan

Роденден
3 март 1964 (Возраст: 58)
Професија
Програматор
Музика
стара
Програмски јазици
TypeScript
JavaScript
PHP
Python
C
C++
Pascal
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
Guake-Termial
Vivaldi
Atom
VSCode
Google-Chrome
Омилен спорт
Јахтинг

Контакт

Скајп
ristepan

Потпис

PantaRiSTo

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 3. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно