• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ranger

 1. ranger

  Nvidia - Генерална дискусија

  Таман тогаш и нов компјутер да земам.
 2. ranger

  Nvidia - Генерална дискусија

  Дај Боже да излезат и некој поевтини верзии на пример 1060/1050.За некој со поплиток џеб.
 3. ranger

  Проблеми со процесорот или графичката?

  Тогаш преку некој програм пробај да ги зголемиш вртежите на кулерот на лаптопот.Ќе имаш малку повеќе бука ама тоа е.
 4. ranger

  Проблеми со процесорот или графичката?

  Купи си кулер за под лаптопот,евтини се,мислам ќе ти завршат работа.
На врв Дно