• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ranger

Роденден
12 јули 1987 (Возраст: 33)
Локација
Скопје, Македонија
Processor & Cooler
Intel Pentium 2020m
Storage
Toshiba 320 gb Sata 2 5400 rpm
PSU
HP 65w|6-Cell Lithium battery
RAM
2 gb 1333 mhz
VGA
Intel HD Graphics
Monitor
15.6-inch LED HD 1366 x 768
OS
Windows 7 SP 1 32 bit
Прекар
Димче
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
Google Chrome,Word,Popcorn

Трофеи

 1. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 2. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно