• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RadeGj

Роденден
12 септември 1992 (Возраст: 28)
Локација
Скопје
Processor & Cooler
i7 3770 stock cooler
Storage
240GB SSD Samsung 850 Evo + HDD 500 GB
PSU
LC POWER 550W
RAM
8GB HyperX @1600mhz
VGA
AMD HD 6870 Sapphire 1GB
Case
Zalman z9
Mouse
Gembird MUSG-02
Audio
Gembird 5+1 Surround
Monitor
LG 24''
Keyboard
A4Tech x7
Motherboard
AsRock z77 Extreme4-M
OS
Windows 8.1 64bit
Пол
Машки
Омилен спорт
Body building + E sports
На врв Дно