• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од r[1]ba*

 1. r[1]ba*

  Мислење за таблет

  Форумџии би ве замолил за мислење,совет за овој таблет Tablet PC Firefly B1300, дали вреди да се земе го има во Anhoch http://www.anhoch.com/product/37904/tablet-pc-firefly-b1300-octa-core-20-ghz1gb32gb-ssd101-ipsbthdmi2xcama44. * Screen: 10,1” 1024*600 IPS Capactive Touch screen * CPU...
 2. r[1]ba*

  Враќање батерија од мртвите Nexus 7 (2012)

  Фала за решениево, ми заврши многу работа и тоа за Super Star таблет, не сакаше никако да се упали сакав да го треснам од земја :) али викам ај да го пробам и ова и сеа си е таман ;)
 3. r[1]ba*

  Windows 10 генерална дискусија

  Ништо посебно не треба да очекуваш пак ке си останеш noob :) и на едното и на другото :)
На врв Дно