• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Quick

 1. Q

  Дали е пресудно да знам математика за да успеам во некоја ИТ област?

  Океј е се, но дали е потребно само при студирањето, или и кога би се вработил во некоја ИТ компанија?
 2. Q

  Дали е пресудно да знам математика за да успеам во некоја ИТ област?

  Значи насловот кажува се. Дали е пресудно да знам математика за да успеам во некоја ИТ област, конкретно програмирањето или мрежите?
 3. Q

  Помош со неколку задачи во Turbo Pascal

  Значи вака имам неколку задачи за решавање. ако сакате да ми помогнете како да ги решам. 1. Плоштина и периметар на квадрат. 2. Од произволен четири цифрен број да се оддели втората цифра 3. Да се пресмета синус и косинус за произволен агол 4. Човек од својата 10та година до крајот на...
На врв Дно