• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Punishermk

Processor & Cooler
Intel i5 4570/Cooler Master Hyper 412s
Storage
HDD 3.5" 1TB Western Digital Caviar Blue
PSU
Cooler Master B-Series 500W
RAM
Kingston CL9 HyperX Black x 2x4GB DDR3 1600 Mhz
VGA
Gigabyte GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black
Mouse
Steelseries Rival / Cooler Master Storm Speed-RX Medium
Monitor
Dell U2312HM / Asus VW196
Keyboard
Cooler Master Storm QuickFire TK -Cherry MX Blue
Motherboard
Gigabyte P85-D3
OS
Windows 8.1 Enterprise 64 bit
Пол
Машки

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 3. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 6. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно