1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
psyside
Зачленет:
4 Септември 2008
Мислења:
24,960
Допаѓања:
25,183
Поени од трофеи:
2,342

Сподели

  1. Sylvester
   Sylvester
   Фала ти многу за ова со flash-от ! Тоа бил проблемот !
   1. psyside
    psyside
    NP
    21 Август 2012
  2. intimos
   intimos
   Не сватив.Што околу мафија.мк? јас таа страна ја немам ни отворено..што таја?
  3. Pinceta
   Pinceta
   мац, дај најди некој да му шитнам дота2 клуч за 1к
  4. Pinceta
   Pinceta
   ама затоа двојката ќе ја пецкаш : ]
  5. Pinceta
   Pinceta
   хахахаха

   па нема нешто повеќе од факсот :) уште една год+ сигурно ќе терам.
   малце дотинг за релаксација и така, кај тебе?
  6. Pinceta
   Pinceta
   е добро де кажи што работиш :) гледам разбираш доста од ајти светот :]
  7. Pinceta
   Pinceta
   Абе работиш некаде? :)
  8. Викса
   Викса
   Поздрав Доки :))))
  9. RagingDemon
  10. RagingDemon
   RagingDemon
   Ке може да ми дадеш линк од тоа која верзија на G.Skill RipjawsX меморија ја имаш?
  11. vlavot
   vlavot
  12. ThundeR
   ThundeR
   што те замара нрдов :(
  13. Pinceta
   Pinceta
   ги глеаше mym kingdom vs allstars партиите? xD
  14. Pinceta
   Pinceta
   eve brat, da vidam sho mozhat da mi pomognat i sho mozham da im pomognam na lugjevo :)
  15. Pinceta
   Pinceta
   ete kaj go najdov mac :)
  16. daniel111
   daniel111
   stavi se na msn :)
  17. Full_HD
   Full_HD
   koku ti e cenata na kulerot ?
  18. Gorskin
   Gorskin
   Gigabyte GA-EX58-EXTREME а?! Шо мислење имаш за оваа матична? Сакам да земам i7 950, ама се двоумам со матичната. Има еден дечко во Битола на лагер P6 X58D Premium и Rampage III Extreme, ама некако скапи ми се гледаат овие. Читав reviews за Gigabyte GA-X58A-UD3R и камен матична, а е и доста поевтина од овие на ASUS двете.
   Од кај шо ја купи оваа твојата матична, најверојатно тие дилаат Gigabyte и ме интересира шо пари ја зеде и оваа другата што ја споменав, дали ја имаш видено некаде?
   Ако неможе оваа да ја најдам од Gigabyte, ќе морам една од овие ASUS-ите да одберам.
  19. shifty
   shifty
   dw.shift@live.com
  20. smole
   smole
   Абе неможам да го најдам твоето ривју за твојот монитор. Хелп?
  21. gokica
   gokica
   Нема потреба да се заблагодаруваш за репутацијата. На таков начин всушност јас се заблагодарувам за добар пост односно текст. BTW не сакам да звучи посесивно зашто навистина не е до толку важно но системот на репутација функционира така што кога на некого ќе му доделиш репутација, мора после тоа на уште 5-6 други членови да доделиш репутација за да можеш да доделиш повторно на оној прво што си му дал зелена. Често се случува да доделат репутација членови на некој член само заради тоа да имаат можност од системот на некој ист повторно да дадат реп.
  22. gokica
   gokica
   Фала ти за информацијата. Примамливо е. Најверојатно до крајов на годинава ќе се подновам и на ова поле. Ама ај боже здравје. Ќе те барам за совет повторно како и сите останати на форумов. Поздрав.
  23. gokica
   gokica
   Фала ти и тебе. Немав намера да земам некој монитор посебно зашто и со сегашниов сум задоволен ама дискусијата предизвика чешање во џебот кај мене. Ќе размислам. А овој од 300 евра, го има ли кај нас?
  24. gokica
   gokica
   фала ти уште еднаш. Се чувствува твоето отсуство. Се надевам ќе бидеш поактивен во иднина па да имаат дискусиите и повеќе значење и содржајност.
  25. gokica
   gokica
   Тенк ју за поздравот и ју ар моуст велкомд.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  i5 2400
  Storage:
  850 EV0 120GB
  PSU:
  Chieftec 400W RP
  RAM:
  4x2 GB Kingston HyperX@2133
  VGA:
  MSI GTX 1050 Ti
  Case:
  Random
  Mouse:
  Cooler Master Storm Spawn
  Audio:
  Xonar DG
  Monitor:
  U2414H
  Keyboard:
  Logitech Wave
  Motherboard:
  Asus P8 Z77-V
  OS:
  WIN 10 Pro X64
  Прекар:
  Psy
  Омилен цитат:
  We're all just complicated arrangements of atoms and subatomic particles - we don't live. But our atoms do move about in such a way as to give us identity ...

  Потпис

  [​IMG]
  Проблемот на македонското/глобалното IT општество <
  Apple фанатизмот in a nutshell <
  Само во МК ќе најдеш луѓе кои се спремни да страдаат со години, само за да не потрошат некоја минута во валидација на решението на проблемот кој се сугерира
  "Наместо да се намалува ВОЛУМЕНОТ, тие пази уште го зголемуваат. Задржи го истиот екран, и намали го волуменот - тоа е иднината"

  Sorry, and fuck you, liberal garbage
  Proud Bezel Nazi XD