• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од PS3MasterRace

 1. P

  PS3 NOR/NAND Flashing

  Хаха, ме изнасмеа искрено :D Претпоставував вакво сценарио. Некој друг да има некоја информација за NOR чипување у случај дечкото Баже да не чипува? :D
 2. P

  PS3 NOR/NAND Flashing

  Мислам дека е од поновите fats(2008-2009), што имаат NOR Flash, ама утре ќе ти кажам за сигурно, треба да се чујам со дечкото што ја продава.
 3. P

  PS3 NOR/NAND Flashing

  Фала, ќе ѕвонам утре нели, сега касно е :D Секаква друга корисна информација во врска со темата е добредојдена.
 4. P

  PS3 NOR/NAND Flashing

  Да не знае некој, кој во Македонија, поточно Скопје, флешува PS3ки? Најдов PS3ка Fat, добра цена, ама на 4.45 OFW е па сакам да и напраам downgrade на 3.55 за jailbreak and shit... Се јавив на дечкото од IDComputers (Драган) рече дека тие не чипувале PS3 Fat... Поздрав и фала однапред.
На врв Дно