• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ProNoob

 1. P

  Cdrom Problem

  Само што забележав дека ми ги нема цд драјвовите. Имам два ЦД-Роми, а само едниот го пишува во девис манаџер, додека во мај компјутер не го ни покажува. Се обидов со разни работи но ништо не помага... Зошто би ги снемалО?
 2. P

  Учам.

  Учам.
 3. P

  Mass storage controller

  Слушнав дека понекогаш кога се нема драјвери може да биде и причина за спор компјутер. Па јас токму за ова неам драјвери, а компјутерот е ЕКСТРЕМНО спор дури и после форматирање(да имам слаби перформанси но олку спор не бил). Па ако може да се набави некој драјвер за ова чудо или пак да го...
 4. P

  RIP Dennis Ritchie

  R.I.P :(
 5. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  Пошо неможам да го едитовам претходниот пост, да пишам друг морам, ќе ви кажам дека во врска со тоа се снајдов,ама со И-слајдеров слабо, само негова слика си става. Незнам дали треба да се Upgrade на Про Едишн, ако треба тогаш ништо... Иначе се се мора вака преку ПХП да се работи или можат...
 6. P

  Sensor Pencil

  Хм, Влачки мислам дека тоа е за технологија без допир, оти имавме и “сензорска(гејмерска) нараквица“ како прашање, и фала богу најдов нешто на википедиа за неа, така да можно е да се поврзани.. :)
 7. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  А тоа се случи токму пред 5 минути... damn... Иначе ќе ми биде тешко со ПХП-во ...
 8. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  Прашањето беше дали е тој код. Батали то, најдов многу многу добра тема, и по изгледиве ми е многу слична на ит порталот. Мислам дека беше iFeature, но повторно истите проблеми. Од десна страна колку и да пробувам да ги отстранам тие widgets... проверете за кои ви викам тука ...
 9. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  Го најдов SideBar.php фајлот,штета што не се разбирам во PHP, се надевам дека некој ќе ми помогне(пошто имам Twenty Eleven 1.2 theme, и нема никаква опција за отстранување на “Архивата“ или некаков си едитор.Еве го кодот: <?php /** * The Sidebar containing the main widget area. * *...
 10. P

  Sensor Pencil

  Проблемот е шо неаме ни книги :) Да имав ќе пребарав. Сепак фала ..
 11. P

  Sensor Pencil

  Било како не е важно, но ако неможете да дадете одговор на прашањето,тоа незначи мене да ми лупате негативна репутација...:ua:
 12. P

  Почина Steve Jobs

  RIP:plachko2:
 13. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  Чудно ама не го најдов sidebar.php фајлот....
 14. P

  Go Daddy - Promo Codes

  Е уште 2 доларчиња да имав на пејпал :Р
 15. P

  Wordpress.org vs Wix.com

  Баш за тоа зборував. Ваљда ќе се снајдам, иако никогаш предтоа не сум работел со php.
На врв Дно