• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Professor

 1. P

  Payoneer картичка

  Лажна тревога :)
 2. P

  Payoneer картичка

  View: https://www.facebook.com/Payoneer/videos/3332956640057390/
 3. P

  Payoneer картичка

  Are my funds protected by FSCS? No. The Financial Services Compensation Scheme (FSCS) only applies to certain types of activity which does not include issuing electronic money or payment services. Under the EMRs and PSRs, there are rules on how customers’ money should be protected and these...
 4. P

  Препорака за лаптоп до 50к

  Го зедов овој модел Lenovo L340-15IRH Gaming од инет за 50.800 денари пред околу еден месец. Сега гледам дека го немаат веќе на лагер. Го користам за истите потреби како и твоите - видео едитирање. Досега немам апсолутно никаква замерка.
 5. P

  Проблеми со отварање Google сервиси и страници?

  И јас го имам истиов проблем на Неотел сабајлево. Пробав 4Г на Телеком и пак исто.
 6. P

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  Може да стојат на апворк најдолго 180 дена. Имав такво искуство и еве што ми одговорија од сапорт: "Please be advise that funds was automatically disbursed in the preferred payment method on file as previous payment sent by your client has been sitting in the account for more than 180 days...
 7. P

  Payoneer картичка

  Ако мислиш од балансот на Пејонир сметката - да, можеш да префрлаш од УСД во ЕУР картичката преку Activity > Manage Currencies.
 8. P

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  Контактирај го клиентот, види што е работата. Можеш да пишеш и на сапорт за да те поучат како да постапиш.
 9. P

  АМЦ во стечај !?

 10. P

  АМЦ во стечај !?

  Во Гостивар имаат исто залепено на врата. А се префрлија во нова продавница пред некое време.
 11. P

  Payoneer картичка

  Мислам дека сега направија да е задолжително. Некој вид на верификација е всушност.
 12. P

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  А зошто сакаш да ти тече стаж овде???
 13. P

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Субвенции од Градот Скопје за современи еко уреди за затоплување Еве нова мерка денес што ја презентираа.
 14. P

  Мислење за апгрејд на PC

  Да, заборавив да го напоменам најбитното. Не е само за сурфање и филмови. Претежно потребни ми се поголем број на отворени табови во Хром, во позадина работат програми како Skype, Slack, Discord, UpWork, Drive, Dropbox ... Понекогаш и Ilustrator. Доколку има можност, би инсталирал и некоја...
 15. P

  Мислење за апгрејд на PC

  Дечки, се извинувам за хајџек на темава, но за да не отворам нова, ќе пишам тука. Моментално ја користам оваа конфигурација на ПЦ. Во последно време почна да кочи кога отворам повеќе табови во Хром. Дали и што би можело да се зачува од веќепостоечкава конфигурација и колку би чинело од прилика...
На врв Дно