• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
P
Реакции
7

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења За

 • Во првата порака прашуваш за Green, во вторава за Black, лично сметам дека Black не ти се исплати ако гледаш однос цена/перформанси, но ако не ти се проблем парите нема да згрешиш ни со него.

  Ако го земаш во предвид и Black моделот, прашај го и psyside за мислење, мислам дека он би бил упатен со потенцијалните предности на Caviar Black во однос на Spinpoint F3.

  Western Digital моделот што го имаш наведено во втората порака поддржува SATA 3, а Samsung-от не, па ако имаш матична со SATA 3 можеби треба и тоа да го земеш во предвид (компатибилни се меѓу себе, но SATA 3 поддржува поголеми брзини).
  Сметам нема да приметиш значителна разлика кој и да го земеш. Но, ако се тука со цена, зимај Samsung-от за да не се колебаш дека си направил погрешен избор, доста луѓе го препорачуваат на форумов.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно