1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Problemo
Зачленет:
21 Мај 2011
Мислења:
212
Допаѓања:
7
Поени од трофеи:
217

Ги следи 1

Сподели

  1. goaty
   goaty
   Во првата порака прашуваш за Green, во вторава за Black, лично сметам дека Black не ти се исплати ако гледаш однос цена/перформанси, но ако не ти се проблем парите нема да згрешиш ни со него.

   Ако го земаш во предвид и Black моделот, прашај го и psyside за мислење, мислам дека он би бил упатен со потенцијалните предности на Caviar Black во однос на Spinpoint F3.

   Western Digital моделот што го имаш наведено во втората порака поддржува SATA 3, а Samsung-от не, па ако имаш матична со SATA 3 можеби треба и тоа да го земеш во предвид (компатибилни се меѓу себе, но SATA 3 поддржува поголеми брзини).
  2. goaty
   goaty
   Сметам нема да приметиш значителна разлика кој и да го земеш. Но, ако се тука со цена, зимај Samsung-от за да не се колебаш дека си направил погрешен избор, доста луѓе го препорачуваат на форумов.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...