• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од ProbePLayer

 1. ProbePLayer

  Од кириличен фонт во кирилица во PowerPoint

  На кој му треба нека ја ѕирне и оваа апликација за конвертирање excel фајлови Download Now!
 2. ProbePLayer

  Неколку работи кои сегашниве деца никогаш нема да ги искусат

  Старите скејтборди. Ела научи да го одлепиш овај да те видам (не дек јас научив, ми се смачи па се префрив на ролери :) )
 3. ProbePLayer

  Развивање на CERT/CIRT тим во Македонија

  Имаш поента. Но можеби има некој начин тој тим да се спонзорира преку споредна работа, како заштита на приватни компании, владини сектори, соработка со полиција и сл.
 4. ProbePLayer

  Развивање на CERT/CIRT тим во Македонија

  Приватен сектор.
 5. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Agree. Тоа се предлозите за ШТО да се промени. Останува уште КАКО да се промени, исто толку важно прашање.
 6. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  There is only one library... Немам никакви забелешки за библиотеката, бидејќи земам книга и си ја читам дома по потреба. Ако студентот се жалел што немаме библиотека со читална, тогаш можел да земе книга и да ја користи градската библиотека, или универзитетот додека е отворен, или пак ако...
 7. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=91112848267&id=9&prilog=0&setIzdanie=22676 за fuUuUzZzZy :)
 8. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  http://ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=45665
 9. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Бидејќи Александар Митревски си ги пишуваше мислењата за УИСТ на форумов. Затоа.
 10. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  немам најдено.
 11. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  сега има нова реклама, така да со тоа е завршено. а во врска со коментарот на професорот, не знам од каде ви е, но нас студентите и не ни треба таков коментар. мислам дека сите знаеме на кое ниво на знаење е просечниот УИСТ студент. Секако, има исклучоци во двете крајности. Пример ги имаме...
 12. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Кажи зошто би бил потребен УШТЕ ЕДЕН универзитет по информатички технологии во Скопје(според планот на Давчев), за да го сватам ова како аргумент. Чисти шпекулации. Докажи па да верувам. И јас си мислев кој знае каков човек е овој кога му го читав CV-то, ама ете ме разочара. Линкови до...
 13. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Жалам за тоа што му се случило на брат ти. Повторно, како што напиша и професорот Џорџ, тоа е целосно незаконска одлука, докажана и од Државниот инспекторат. За ова мислам нема потреба повеќе да се троши време. Не. Не ми е направена штета. Секако, јас овај семестар немав таква шанса да им...
 14. ProbePLayer

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Значи, да го анализираме текстот. Вели, "можеби се случило..." Како тоа можеби, кога тој е ректор? Не знае кој вработува? Мене ми звучи на аматерско избегнување на вистината. Меѓутоа, во право си Alazki, тука е вистината. Давчев вели дека тој го вработил сопругот како советник за инвестиции. Е...
На врв Дно