Неодамнешна содржина од phatass

 1. P

  Царина и данок за пратка преку ДХЛ?

  Можеш да ми пуштиш линк каде точно можам да проверам, ако не тие тешко ? Благодарам.
 2. P

  Царина и данок за пратка преку ДХЛ?

  Има ли некоја врска тежината на пакетот? Сепак компјутер со деловите и се е потежок него лаптоп ?
 3. P

  Царина и данок за пратка преку ДХЛ?

  Колку би дошло царина и данок од прилика за компјутер? Колку би требал да платам по твое мислење ?
 4. P

  Царина и данок за пратка преку ДХЛ?

  Поздрав пријателчиња. Имам приајтел што сака да ми испрати компјутер без да платам воопшто. Дечкото се наоѓа во Германија и сака да ми испрати преку ДХЛ. Како иде процедура? Дали ќе треба нешто да се плати кога пакетот ќе стигне кај нас ? Повторувам се работи за пакет кој што он сака да ми...
 5. P

  VDSL @Телеком МК

  Пред некое време прашував за ВДСЛ и се одлучив да ставам. Еве ти резултат од денешниот спеедтест. Пакет 30/5
 6. P

  VDSL @Телеком МК

  Значи по твое мислиш дека можно е да се испорача брзината на Интернет Л пакетот 60/10 доколку го земам?
 7. P

  VDSL @Телеком МК

  Поздрав. Корисник сум на 3 Макс. ( фиксен, интернет , макс тв ) . Брзината на интернетот мие 7 download a 0.70 upload. E сега читајќи по форумов видов дека некои проверуваат спеедпорт контрол панелот што е па сега реков и јас да проверам. Од телеком ми рекоа да одам и да поставам барање за...
 8. P

  Мислење за Matrix PSU (напојување) .

  Фала.
 9. P

  Мислење за Matrix PSU (напојување) .

  Почит за мислењето.
 10. P

  Мислење за Matrix PSU (напојување) .

  Знам но сепак сакав мислење... можеби некој корисник на Matrix PSU ќе се вмеша да каже нешто.
 11. P

  Мислење за Matrix PSU (напојување) .

  Немам..се мислам дали да земам или не.. зошто буџетот е ограничен.. а саглам напојување 6 пин под 2000 ден нема.
 12. P

  Мислење за Matrix PSU (напојување) .

  Поздрав. Сакам мислења за следнава конфигурација и дали би било ОКЕЈ да се користи Matrix 800 W напојување. Знам дека името не е познато па затоа и барам некои мислења од вас. Процесор: I5 2320 Матична : Asrock H61M-VG3 РАМ : 4 GB DDR3 Графичка: HD 7770 1 GB DDR5 Буџетот е ограничен па...
 13. P

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  Здраво луѓе. Имам пријател кој пред некој ден извади пари од Пејпал на следниов начин: Отиде "withdraw" и ја стави картицата ( значи пејпалот не му е верификуван ) и парите ги повлече.Му стигнаа за 2 дена од НЛБ тутунска ВИЗА ЕЛЕКТРОН. Е сега моето прашање до вас е дали ќе чекам многу повеќе...
 14. P

  Paypal -vadam pari

  Ти пишав приватна порака. Доколку би сакал одговори.
На врв Дно