• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од pettre100

 1. pettre100

  Kako da izbrisam Linux Endless da snimam Windows 10

  Го земав и јас истиот Acer :) и преку истиот проблем ве најдов тука. И сега до тука е јасна процедурата - симнуваш исо, го снимаш на УСБ, бутираш преку него, се снима Виндоусот... ...туку после што правиме со активација? :) Главниот дел го немате пишано дечки, па ако може некој да продолжи да...
 2. pettre100

  Заинтересиран за секое парче технологија, што може да се најде по цивилизирана цена.

  Заинтересиран за секое парче технологија, што може да се најде по цивилизирана цена.
 3. pettre100

  Здраво дечки!

  Здраво дечки!
На врв Дно