• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
P
Реакции
31
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

  • proraboti programot :D Sum ispustil ; i non-stop greska pokazuvase zatoa. Sega kodot go prilagoduvam spored potrebite, da pisuva error ako se deli so nula, izmena na iminjata, ova ona...
    Znaes li da mi kazes zosto se koristi malloc.h i funkcijata malloc, sto funkcija vrsi toa 10 * sizeof(char), i tie dvata reda so definicii vo global.h?
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Дно