• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од peromk

 1. P

  CaSys и OpenCart

  И јас да се надоврзам и мене ме интересира, ми треба помош околу имплементирање на casys системот во Opencart. До сега не успеав да најдам никаква помош на форумов подетално како да се имплементира. Би бил благодарен доколку некој помогне.
 2. P

  Call to undefined function dl() in....

  Здраво, Како што кажува и темата - заглавив со Fatal error: „Call to undefined function dl() in...“. Го користам Wampserver 2.2 и се е во ред освен со наведената грешка што постојано ми ја јавува. Ве молам за помош бидејќи скоро се што се обидов да направам безуспешно. Како што разгледав по...
 3. P

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  Бидејќи еднаш веќе ми го блокираа акаунтот не можам сега да праќам пари преку paypal, туку само да примам уплати, но што дека кога не можам парите да ги користам ама баш за ништо. Сакав да прашам дали има некој што би сакал да ми заврши работа - треба да платам $3 на друг paypal корисник, па ако...
 4. P

  Како до инвеститори?

  vordan потполно се согласувам за се што кажа погоре. Искрено, се уште не губам надеж за банките, верувам дека ќе успеам да завршам работа со нивна помош. Мислам, јасно ми е дека се прави лихвари, но не ми преостанува ништо друго, освен се разбира нели ако сам не си ги обезбедам финансиите (што...
 5. P

  Како до инвеститори?

  Од лично искуство можам да кажам дека кога станува збор за старт-ап бизнис многу тешко дека ќе се најде инвеститор, а далеку од тоа некоја банка да ти одобри кредит, независно од тоа за колку добар бизнис станува збор. Конкретно во мојот случај се обидувам да дојдам до финансиски средства од...
 6. P

  Сетирање на cgi-bin фолдер?

  Може ли малку помош за ова прашање: Правам една анкета со Sawtooth Software SSI Web софтвер, па заглавив скоро на крај. Анкетата ми е изработена целосно, се е спремно само уште да ја аплоадирам (тука и заглавив:(). Имам проблеми со cgi-bin фолдерот, т.е. не знам како всушност треба да се...
 7. P

  kineski hakeri?

  Добро де, темава е кинески хакери колку што можам да забележам, а не за Анштајн - ви теории, т.е. што е а што не е релативно. Не забгувајте офф топик!!!:chudenje:
 8. P

  YouTybe проблем!

  Еве само што инсталирав бета верзија од Мозила, но попусто, не вреди. единствено ми останува Операта за клипови, па со оглед на тоа дека подолго време имав проблем со јутјубе, сега добро е и вака. Па во иднина веројатно ќе се среди со некој update или не знам.... Во секој случај благодарам...
 9. P

  YouTybe проблем!

  Фала D, донекаде го средив проблемов следејќи ги твоите упатства. Го зедов Flash Player 8, и сега барем може да се отвора клип со Опера, додека со ИЕ и Фајрворкс истото се случува. Па би пробал сега и со Фајрворкс 3 Бета па да видам дали тоа ќе помогне. Во секој случај мислам дека проблемот е...
 10. P

  YouTybe проблем!

  исто и кога ќе се обидам да преземам некој клип со помош на YouTube Downloader еве што се појавува:
 11. P

  YouTybe проблем!

  Ај ќе ве замолам ако знае некој нека ми помогне - имам проблем со отворање на клипови од youtube. Проблемот е што се отвора се нормално страната и кога ќе одам на некој клип се појавува тоа како плеер што е ама клипот никако да почне колку и време да го чекам. И на било кои други страници...
 12. P

  Клуб на IT.com.mk зависници

  Поздрав и од мене. До сега имам многу малку постови, но не ми е целта да постирам нешто во смисла: Интересно, Браво, или така нешто слично. Ако имам некое мислење или совет, како и да е, тогаш да го постирам, а да не се обидувам да си ја зголемувам репутацијата, т.е. бројот на постови со такви...
 13. P

  google паднат

  Да, и јас забележав - одреден период неможев да пристапам на Google ниту пак на Gmail.com за да проверам mail. Не знам до што беше, но покасно се беше во ред. пс. Мислам дека може да е до Интернетот зашто приметив ping - от беше претерано слаб па една страна ја отвораше доста долго време.
 14. P

  Најдобра игра од NFS серијалот

  Дефинитивно најдобра и за мене. Сеуште ја играм и никако да ми се здосади:bravo::bravo::bravo:
 15. P

  Каде за нова година?

  Metropolis Arena - konecno nadvor od gradov od te mislam nadvor:LOL:
На врв Дно