• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Перо

 1. П

  http://www.optikal-net.com.mk

  Јас го читав ова и сеуште не ми се верува, дали тоа пишуваше 30/30 и 50/50 mbps. Тоа значи 30 download i 30mbps upload? или пак 50 download 50 upload? Ако е ова вистина.... Или некој не знаел што пишува. Ако е вака како што пишале тогаш овие момци се дојдени гарант од иднината. Телеком со оптика...
 2. П

  Помош за шеринг

  Ако може мала помош за шерување на интернет врска. Имам Speedport W503 од Т-Хоме. Едната порта ја користам директно за десктоп ПС. Додека другата порта сакам да ја искористам во соседна соба за дримбокс и за WD LIVE TV Player, па затоа бидејки имам рутер Тренд нет ја водам линијата до него со...
 3. П

  Како да го поврзам Linksys...

  Како да го поврзам Linksys WRT 54GL со Thomson ADSL modem пошто вториов веќе има конекција а на Линксис не можам да му најдам опција bridge, ако некој знае ве молам помогнете. Фала
На врв Дно