• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од PCI-E

 1. PCI-E

  Совет околу eepc

  Дуал бут е , само не сум пробал на убунту .... Фала на одговори..
 2. PCI-E

  Совет околу eepc

  so VLC најчесто сецка , so BS е подобар но знае да закочи ,
 3. PCI-E

  Совет околу eepc

  Имам од професорските eepc атом 1,6 1г рам 160 гб ХДД инсталиран XP Ми се најдува за гледање филмови со приклучен поголем монитор во викендица , одредени филмови ги сецка , прашањето е дали поголем рам 2гб ќе промени нешто, и дали воопшто нешто може да се подобри во тој дел со промена на...
 4. PCI-E

  Aliexpress

  Ако не му е правилен описот имаш право на Диспјут , тоа е веќе друга работа .
 5. PCI-E

  Aliexpress

  Да бе вие ништо незнаете сироти едни , жртви сте кога ќе ви го задржат на царина одма диспјут жалби солзи итн , Море многу добро знаете само така ви одговара . За тие пари оригинал , од марс да не сте паднати случајно робата таму 99 проценти нема да помине во држави каде пиратеријата е...
 6. PCI-E

  Aliexpress

  *Се однесува на неколку погорни коментари. Што ви се криви продавачите , кој ве тера да купувате фалш роба , никој не ви ставил нож на врат да мора да купите , исто никој тука не е мутав да незнае дека во одредени 99 посто робата што је купувате е фалц (копија на некој брендиран производ)...
 7. PCI-E

  Overlocking failed

  Извади ја батеријата , неможам убаво да видам каде е џамперот на твојата матична . лимчето со мало штравцигерче ќе го потегнеш према надворешна страна и сама ќе излезе . Не заборавај да го исклучиш од струја предходно и да ја испразниш цела струја , неколку пати стисни го power дугмето одкако...
 8. PCI-E

  Overlocking failed

  Чепкање по биос без знаење за ресетирање , може парично и во нерви да те кошта.
 9. PCI-E

  Оштетена графичка

  Скоро се се прави ако имаш шема , тешко се наоѓаат а за 7300 не вреди ни да ја бараш .
 10. PCI-E

  Canon со 50Mp сензор

  Мокри соништа а. :)
 11. PCI-E

  Canon со 50Mp сензор

  Само со задната страна (га***):D
 12. PCI-E

  Canon со 50Mp сензор

  Прашаа за разлики си кажав мислење ,инфинити фокус без стакло може на некои ама на повеќето мора , тоа со RAW фајл е другиот проблем од прикаската , башка и ПС треба да биде сагламно , кај мене фајлови од D800 тешко ги турка во фотошоп , за простор да не правиме муабет ,стварно многу ако немаш...
 13. PCI-E

  Canon со 50Mp сензор

  Сум пробал и повеќе модели на кењони и снаоѓањето по мениата е дефинитивно за никаде , кај никонот е тоа поедноставно решено , Канон може да монтира и стари објективи како и виртуелно секој објектив како што може да биде монтиран на секое тело , НО (едно големо НО ) за да фокусираш до...
 14. PCI-E

  Canon со 50Mp сензор

  Никон е по интуитивен во командите , во почетните класи Никон делува посериозно од апла пластиканерите на канон (подобрите класи се еднакви ,односно можат да си парираат со квалитет ), и најголемата предност на Никон секогаш ќе биде можноста за употреба на стари добри мануелни и АФ објективи...
На врв Дно