• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PCI-E

Локација
Скопје
Processor & Cooler
I3-4130
Storage
2x500G WD
PSU
LCpower-600W
RAM
2x4G- Blackmamba- Patriot
VGA
Ati6450 -1G- Silent
Case
Custom
Mouse
Logitech
Audio
DIY
Monitor
DELL 2209-IPS
Motherboard
Gigabite-H87-HD3
OS
W7
Професија
Visual Art
Пол
Машки

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 3. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 4. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 5. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно