• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Pauc

 1. P

  Прв републички натпревар по информатика...

  Za ova bi trebalo posebna tema malce zabegavte od temata "Prv Republicki Natprevar Po Informatika" :)
 2. P

  Компресија на фајлови...

  Благодарам за помошта... се надевам дека ова ке функционира ...:)
 3. P

  Компресија на фајлови...

  Па сеедно потребна ми е програма и за Аудио а и програма за Слики, нормално тоа за на Компјутер. Се работи за Nokia,Samsung и Sony Ericsson :)
 4. P

  Компресија на фајлови...

  Потребен ми е соодветен софтвер за намалуванје на големината на фајловите(било да се тоа музички фајлови или слики или било што...) кој што сакам да ги префрлам од Компјутер на Мобилен телефон. Но не сум баш по таа работа, па очекувам од вас некој линк од кај што би можел да спуштам некоја таква...
 5. P

  Прв републички натпревар по информатика...

  Eve gi rezultatite: http://www.alexandria.com.mk/natprevarRezultati.asp
 6. P

  Мислења за Ентер

  Iskreno Spisanieto E SUPER. Samo imam mali zabeleski. Od pocetokot pa navaka spisanieto se razvivase vo prava nasoka (jas gi imam site borevi - KOMPLET), no vo posledno vreme nekako mnogu se posvetuva vnimanie na hardver (testiranje na hardver, presentacija na hardver...) i na mobilnite...
 7. P

  Срекен Роденден МкХост

  Честитки за успешната работа низ изминатите 2 години. ГОЛЕМ успех во понатамошната работа. - Пауч & G6-TeaM -
 8. P

  IRC проблем?

  А сигурен си дека се конектираш на Undernet ??? се надевам дека за таа #macedonia зборуваме - затоа што на другите сервери како DalNet и EfNet каналот #maceodnia како и некои други Македонски канали ги чуваат Грците и сите македонски адреси се банирани (мислам на оние од МтНет 62.162.*.*).
 9. P

  Македонски веб страни

  ... www.tocka.com.mk www.idividi.com.mk www.razbudise.com www.zastani.com www.nasmevnise.com.mk ...
 10. P

  MKD Elite

  Нема потреба да се сметам јас за губитник или да се ставам во такава ситуација затоа што немам ништо ни изгубено :) Еве "Официјално" "Јавно" се извинувам поради рекламата за што ни на крај памет не помислив на ЕТИКАТА :) . Како и да е се надевам дека ова е веке надминато...
 11. P

  Најдобар Isp во Македонија?

  МтНет, ОнНет, Телекабел...? Јас со Телекабел сум немал искуство затоа што го нема во Кичево. Моментално користам Wadsl мислам дека тоа е моментално најприфатлива понуда во МКД, барем за мене 10 ГБ ми се доволни и покрај тоа што 25/8 сум онлајн, а исто така конекцијата е стабилна - многу ретко...
 12. P

  MKD Elite

  ОК Ви Благодарам на разбирањето и на поддршката пред се. Исто така се надевам на голем успех и добри резултати од овој форум и се разбира дека ова нема да биде последно (Како што и Вие самите рековте) - ова е само еден нов почеток и навестување за идните планови и идеи со кои што би се поддржал...
 13. P

  MKD Elite

  Не не вие погрешно сте ме разбрале. Не ни помислив на некаква реклама затоа што навистина МКД Елите форумот има многу недостатоци (бесплатен хостинг, ниско ниво на маркетинг...) и јас сум свесен за тоа само сакав да кажам дека не е овај форум единствениот како што е објаснето во ЕНТЕРи дека...
 14. P

  Прв републички натпревар по информатика...

  Неодамна изведеното истражување на МАСИТ покажа дека ИТ индустријата во Македонија се соочува со сериозен недостаток од квалификувани кадри. Една од препораките кои произлегоа од тоа истражување беше дека треба да се продолжи со активности за запознавање на јавноста со потребите на ИТ...
 15. P

  MKD Elite

  Najnapred cestitki za forumot. Za forumot ja licno doznav citajki go spisanieto "ENTER" . Vo tekstot sto go procitav forumot kako i idejata za forumot bea mnogu pogresno predstaveni. Prvo bi sakal da kazam deka ova ne e bas prvoto takvo mesto zatoa sto mnogu odamna postoi forum posveten na IT...
На врв Дно