• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Papa Benedikt

 1. Papa Benedikt

  Книга за C# WinForms програмирање

  Здраво , по наслов ми треба книга на англиски што има објаснето како се пограмира со C# во WinForms , чекор по чекор исто и објаснување на контролите нивно поврзување итн ... ве молам за помош Поздрав
 2. Papa Benedikt

  Sharp AR-M207

  Здраво дечки користам принтер Шарп АР-М207 , се беше оК додека мрежата не се беше изместила , па ја правија бла бла бла итн , сеа имам еден проблем пред да испринтам било кој документ од било кој ПС прво ми принта од каде доаѓа тој док од кој ПС со име со ИП па после тај лист ми го принта...
 3. Papa Benedikt

  Asus K73SV

  Здраво пријатели , на овај модел од Асус лаптоп има два гравички чип сета , интегриран и Нвидиа 540М , можно ли е да се исклуче интегрираниот чип сет и компјутерот да работи само на Нвидиа графичката ? :P мош тропам глупости ама ме интересира , оти при играње на Кантер графиката е добра ама...
 4. Papa Benedikt

  Стручно мислење за лаптоп

  Здраво , може ли стручно мислење за овај модел на лаптоп ? http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=31860&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=
 5. Papa Benedikt

  ГПС системи за пратење на влекачи

  Не кошта системот повеќе од 350 ЕУР ; Месечно 25 ЕУР за пратење и толку е ! ама нема многу здрава фирма шо ке гарантира , има една али е многу скапа скоро + 70 % ако нема избор од таму ке се земе ако не гледам у Словенија има добри понуди , барем се Словенски ако не ништи друго !
 6. Papa Benedikt

  ГПС системи за пратење на влекачи

  Хехехе :) или у интерпол да се јавам :)))
 7. Papa Benedikt

  ГПС системи за пратење на влекачи

  Али ови шо ми ги препорачате се нај мутавите не ги бива
 8. Papa Benedikt

  ГПС системи за пратење на влекачи

  Се работи за следење во реално време , низ териториата на Европа , значи и да има опција да ја следам потрошувачката на нафта , брзина , итн итн
 9. Papa Benedikt

  ГПС системи за пратење на влекачи

  ако некој познава некој фирмички кој се бават со оваа услуга нека пишат
 10. Papa Benedikt

  Nikon D5000

  Сликите постојат кога ги гледам на апаратот , кога ја ставам картицата на ПС ми дава само 3 фајла а сликите ги нема ??? Помош !!!
 11. Papa Benedikt

  Silverlight error 2753

  Поради оваа грешка ниту можам да го избришам ниту можам нов да инсталирам ИТНО ПОМОШ !!! :plachko2:
 12. Papa Benedikt

  Меморија на СИМ картица

  Ме интересира колку е меморијата на една сим-картица , како што најдов на инернет прво се биле од 32 до 64 KB ! а на друго место најдов дека по 2006 година ќе имало нови со 256MБ дали овие информации се точни или ???
 13. Papa Benedikt

  SKYPE

  Како да инсталирам SKYPE na Sony Ericsson EXPERIA ??? ИТНОО
 14. Papa Benedikt

  Отворена www.Zamunda.mk

  Лоша КОПИЈА ! :ua:
 15. Papa Benedikt

  Reaktiv vrabotuvaat dizajneri

  ОВА Е НАДВОР ОД ОГЛАСОТ ! Колку што можам да видам во Македонија секој сака преку кифла погача ! абе како може ЧУВАР ( спие цела ноќ ) ЧИСТАЧКА ( маа се нагоре надоле ) СЕКРЕТАРКА ( дреме цел ден на столо ) и ред други да зимат по голема плата од еден ДИЗАЈНЕР или ПРОГРАМЕР , да и се плукнам ...
На врв Дно