1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pane-G's Recent Activity

 1. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Intel vs AMD.

  6700k ти е како r7 1700 во перформанси. Скокнав од 1700 на 9700к клокнат на 5.1,со рам шо го клокнав од 2666 на 3700 и сум презадоволен....

  24 Август 2019 во 20:03
 2. Pane-G Прикачи датотека во темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Последново е ХДД :D И никако да заврши бенчот [ATTACH]

  as-ssd-bench Samsung SSD 970 23-Aug-19 00-12-59.png as-ssd-bench Samsung SSD 860 23-Aug-19 00-17-45.png as-ssd-bench WDC WDS500G1B0C- 23-Aug-19 00-19-26.png as-ssd-bench KINGSTON SA400S3 23-Aug-19 00-21-25.png as-ssd-bench Hitachi HDS72101 23-Aug-19 00-30-58.png as-ssd-bench Hitachi HDS72101 23-Aug-19 00-30-58.png 23 Август 2019 во 00:06
 3. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на Ulrezaj во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Asus Strix RTX 2070 Super - Купена од Сетек ( цена 42.000 денари )

  20190822_190712.jpg 20190822_190752.jpg 22 Август 2019 во 20:44
 4. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Барај на гугл AS SDD benchmark tool.

  21 Август 2019 во 23:16
 5. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на Banjifiko во темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  А миленцето? [ATTACH] :D

  download.jpg 21 Август 2019 во 23:11
 6. Pane-G одговори на темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Дај линк таа апликација за ССД бенчмарци??? Или како се вика таа?? Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

  21 Август 2019 во 11:55
 7. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на ivan1500 во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  @Pane-G дури има и да бираш: Unc0ver доаѓа со застарената ама со највеќе репо Cydia и Chimera со новиот Sileo. Chimera-та е многу...

  21 Август 2019 во 09:31
 8. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  Од ибеј, 80-тина долари. Мислам дека цврстината е на страната на стариот модел, ама овој е така малку пофенси. [ATTACH]

  20190820_085701 (1).jpg 20 Август 2019 во 21:29
 9. Pane-G одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Чекај , чек рековте има ЏБ за најновиот ИОС??? Од каде инфо? Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

  20 Август 2019 во 21:21
 10. Pane-G одговори на темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Во моментов го користам самсунг 970 плус NVMe нанд флеш и сата 970 ево двата се по 500гб и незначителна разлика околу 8-10секунди во...

  20 Август 2019 во 10:46
 11. Pane-G одговори на темата Предлог за гејминг конфигурација.

  За други намени ДА но за играње ЈОК ама и за други намени ќе заврши работа со тој i3 процесор па дури и за WiDi со ТВ 4К Sent from my...

  19 Август 2019 во 13:03
 12. Pane-G одговори на темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Само да си прашам? Првпат ги користам 2 ССД Сата по 500гб и 2 NVME M.2 по 500гб и дали треба некакви драјвери за нив? или ??

  18 Август 2019
 13. Pane-G одговори на темата Помош за првиот Mining Rig.

  А бе дечки, дали знаете зашто се појавува биткоин и слични ним електронски валути?! И дали знаете за кое е намената за тие држави а...

  18 Август 2019
 14. Pane-G одговори на темата Предлог за гејминг конфигурација.

  @Picolo подобро оди во Анхоч имаат подобри услуги и услови и избори за компонетите за ПЦ иако сетек имаат добри марки компоненти ама...

  18 Август 2019
 15. На Pane-G му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Предлог за гејминг конфигурација.

  H310 I3 9100f 2x8gb ddr4 2666 Kingston a400 240gb Cm elite 400w

  18 Август 2019