• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Панда

 1. Панда

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Уште еднаш, темава не е за докажување, туку за споделување на мислења на членовите на форумот, како и да научиме нешто повеќе за УИСТ. Никој не ја оцрнува институцијата од надвор, тоа само се прави од внатре. Ние само сакаме да знаеме како е навистина таму, но ти очигледно не знаеш да...
 2. Панда

  Scrible.com и Wayin.com - Што мислите за нив?

  Здраво на сите, Пред извесно време научив за овие две платформи/алатки, па ме интересира што мислите вие и ќе имаат младите некаква корист од нив? 1. Scrible ( www.scrible.com ) - фантастичен софтвер за бележење на интернет страни и помош при читање и учење од самиот интернет. 2. Wayin (...
 3. Панда

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  @Alazki, повели и друг пат, само немој да ми се зaблагодаруваш, бидејќи моето претходно мислење не потврдува ништо, туку само поставува неколку прашања и предизвици. Немам никаква комуникација ниту со тебе (за да имам твоја дозвола), ниту пак со Петар Бок. Тој самиот во својата порака до тебе...
 4. Панда

  Помош за избор на таблет PC

  Би ти препорачал iPad 2, бидејќи го користам често и немам никакви проблеми за разлика од останатите Android таблети. :geek: Повеќе инфо може да видиш на: http://it.com.mk/ipad-2-pristigna-vo-makedonija-ofitsijalno/, а за другите има инфо на: http://reviews.cnet.com/tablets/. Само не ми е...
 5. Панда

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Ме чуди, зошто ниту еден професор на УИСТ не е отворен ниту пак транспарентен како Петар Бок? Зошто нема никаде видео записи од тоа како се типичните лекции, предавања, или пак вежби на универзитетот? Темава на форумот почна со прашање како е на УИСТ и како се чувствуваат студентите. Но тоа до...
 6. Панда

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Ако неможеш по магарето, удри по самарот... Жалосно е кога се започнува со лична дисквалификација на личности. Па, секако дека кога не се може да се исправи системот, ќе се расчистува со професорите. На Кајгана се појавијз две дискусии: „Државните универзитети, една голема мафија“, како и...
 7. Панда

  Можност за стажирање во Белата Куќа, САД (краен рок - 18.11.2011)

  За сите оние кои што студираат информатика во САД и имаат американско државјанство. Крајниот рок за аплицирање е 18ти Ноември, 2011. За повеќе информации, погледнете го PDF документот. Requirements:  US citizen  Enrolled or accepted for enrollment as a degree-seeking student...
 8. Панда

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Официјален одговор/заклучок на инспекторатот? Дали постои на интернет официјален одговор од државниот просветен инспекторат? Ако постои, како и каде може да се дојде до него?
 9. Панда

  Зошто би се запишале на одредени информатички едукативни програми (основно, средно, факултет, пост-д

  Одавна сум се прашувал зошто некој би сакал да се запише на одредена едукативна програма/курс/семинар/итн., и како учениците/студентите/родителите одредуваат критериуми за да се одлучат дали тоа е добра програма или не. Оваа дискусија би овозможила да се направи листа на едукативни...
На врв Дно