• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Панда

Омилен цитат
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!

We all have different opinions, but we share the same goal, so let's work together towards achieving it.
Музика
Bond 'Victory' :: http://www.youtube.com/watch?v=j3nBuwOPu8A

Bond 'Shine' :: http://www.youtube.com/watch?v=nWzwKBoW_OA
Видео
http://www.youtube.com/watch?v=EwfIb9UgNjc
Програмски јазици
Java
Најчесто користени апликации
Alice (www.alice.org)
Eclipse (www.eclipse.org)
Интереси
Entrepreneurship, Robotics, Computer Science, Augmented Reality, Education, Leadership

Потпис

.: We may all have different opinions, but we share the same goal, so let's work together towards achieving it! :.

Трофеи

 1. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 2. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно