• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од ordeveljanoski

 1. O

  MAYA (врв за 3D)

  Трајлер од анимиранот кој го работев како дипломска работа Коментари, критики, сугестии се добредојдени:D
 2. O

  MAYA (врв за 3D)

  Еве нешто што работам во моментов, краток анимиран филм за дипломска. Сите критики се добродојдени:bravo::ua: http://ordeveljanoski.deviantart.com/gallery/27834216
 3. O

  MAYA (врв за 3D)

  Моделот е одличен, ми се бендисува а и рендерот, Што сетап користеше....?
 4. O

  MAYA (врв за 3D)

  Jas rabotam vo Softimage XSI, posledniot softver koj go kupi Autodesk. Vo poslednava verzija od softverot mozes da izberes kakva interakcija da imas na Maya ili na Softimage. Mislam deka sega zasega na toa ke ostane, i niv ne im odgovara da gi spojat site 3D programi vo edna. btw eve nesto...
На врв Дно