• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од opp993

 1. opp993

  AMD Zen & AМ4 платформа

  Имаат во Сетек залихи на 3100. Но дали баш оваа B550 е добар избор??
 2. opp993

  AMD Zen & AМ4 платформа

  Сакам да направам конфигурација за по дома со ryzen 3100, графичката највреојатно ќе биде gtx 1050 ti (половна). Сега се мислам каква матична да купам B450, A520 или B550? Дали вреди оваа во прилог...
 3. opp993

  Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија)

  Ако може помош при купување на budget wireless слушалки, ќе се користат за музика низ дома нешто поретко при спортување. Изборот e помеѓу: https://www.anhoch.com/product/17175/headphones-jbl-stereo-tune-500bt-bluetooth-black...
 4. opp993

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Ќе пробам пак како што викаш тоа е, не ми се исплаќа во мобилара да го носам не вреди толку телефонот колку тие што бараат за отклучување. Благодарам за мислењата :):)
 5. opp993

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Два покушаи имав поточно, еден по маил на кој ми вратија дека немаат повеќе обврска да отклучуваат телефони и другиот директно во салон каде што направија барање и ми се јавија после 3-4 дена и тогаш го добив тој одговор само ако продолжам договор. Како постапи ти преку АЕК?? Едит: Го најдов маилот
 6. opp993

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Ако можеш да објасниш како сам? Јас имам Iphone SE купен од ВИП на кој му помина договорот (веќе 2 год. и 3 месеци). Побарав од нив да ми го отклучат и добив одговор ако го продолжам договорат уште 1 година тогаш ќе ми го отклучеле...
 7. opp993

  Совет за лаптоп

  И ти си во право до негде... незнам што ќе правам ќе видиме. Фала ви на сите за мислењата :angel::angel:
 8. opp993

  Совет за лаптоп

  Најверојатно ради големината на екранот е цената, не видов пак дали долу под лаптопот има стикер од win10. Муабетот е да ги игра игрите така солидно знам дека нема да лета на појаки опции. Ова со ссд-во ако не можам да додадам ме кочи некако зошто супер ќе беше така, а нигде на нет неможам да...
 9. opp993

  Совет за лаптоп

  Предност ми е и дека доаѓа со win10 лиценциран бидејќи ми треба за работа, а и ќе има малку гејминг на него во стилот на Heroes of the Storm, Dota2, CS:GO затоа сакам да има графичка (И ме интересира Дали ќе може пример Battlefield 3 да ја турга на medium??). Јас го прашав продавачот дали можам...
 10. opp993

  Совет за лаптоп

  Добровечер дечки на сите. Вака треба да купувам лаптоп во скоро па бев во нептун денеска и го видов овој лаптоп - https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=2_24&product_id=217750 .. прашањето ми е дали вреди за парите и ме интересира покрај хдд-то дали може да доградам уште еден...
 11. opp993

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Не, нема да земам, мислев некој можеби има искуство со такви телефони зошто има многу со таков дефет огласени. Сепак ми останува да купам од тука па се надевам за скоро време ќе биде и тоа :)
 12. opp993

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Океј, фала многу :)
 13. opp993

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Дали Iphone 5S со bad ESN може да работи кај нас и дали може да се декодира и колку кошта декодирање општо за 5S(донесен од Америка)?? Фала ви однапред :)
На врв Дно